İstanbulda yoğun kar yağışı trafikte zor anlar yaşattı (Video)İstanbulda yoğun kar yağışı trafikte zor anlar yaşattı :İstanbul’da günlerdir beklenen kar yağışı dün akşam saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başladı. Sabah erken saatte işe gitmek için yola çıkan vatandaşlar yoğun kar yağışı nedeniyle zor anlar yaşadı. Yetkililer tarafından hafta başından beri yapılan uyarıları dikkate alan vatandaşların birçoğu özel araçları yerine toplu taşıma araçlarını kullandı. Trafikte ise belirli noktalarda yoğunluk yaşandı. Belediye ekipleri ise vatandaşların yoğun olarak kullandıkları kaldırım ve üst geçitler de aralıksız olarak tuzlama çalışması yapıyor. Bazı metrobüs duraklarında ise zaman zaman yoğunluk yaşandı. Alınan önlemlerin yeterli olduğunu belirten bir vatandaş, “Metrobüs çok yoğun değildi. Önceki yıllara göre daha erken ve daha iyi önlemler alındı” dedi.
SEFAKÖY-HAVALİMANI 45 DAKİKA!
Yoğun kar yağışı nedeniyle E-5 Karayolu’nda trafik adeta durma noktasına geldi.
Saatlerdir yolda bulunan vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Avcılar’dan yola çıktığını belirten Metin Kale, “50 dakikada Avcılar’dan havalimanı kavşağına gelebildim. Yol burada durdu. Akşam dönüşte arabayla değil metrobüsle eve gideceğim” dedi.
Sefaköy’den yola çıktığını söyleyen taksi şoförü Mehmet Çelik ise, ”45 dakikada Sefaköy’den havalimanı kavşağına gelebildim. Buradan Mecidiyeköy’e gitmem gerekiyor ama nasıl gideceğim bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

Reklamlar