Kütahya Belediyesi Germiyan – Merkez Kampüs Troleybüs Projesi İhaleye 2015 yılında çıkılması planlanıyorKütahya Belediyesi Germiyan – Merkez Kampüs Troleybüs Projesi İhaleye 2015 yılında çıkılması planlanıyor
Kütahya Belediye Başkanlığı’nın, “Germiyan Kampüsü – Merkez Kampüs arası troleybüs hattının yapımı” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; İstanbul Ulaşım A.Ş. tarafından yapılan uygulama projeleri Aralık ayının sonuna kadar belediyeye teslim edilecek.
Bilindiği gibi, hattın yapım ihalesine bu yıl içinde çıkılması planlanıyordu. Ancak ihaleye ait bedelin 2014 yılı bütçesine alınamadığı için 2015 yılı bütçesine dahil edilmesi bekleniyor. Yetkililer, özkaynak dışında başka bir finansman modeli bulunması durumunda ise ihalenin 2014 yılı içinde yapılabileceğini kaydettiler.
Uygulama projelerinin teslim edilmesinden sonra yaklaşık maliyet ve kamulaştırma çalışmalarına başlanacak. Ayrıca ortalama 18 adet elektrikli troleybüs aracı alımı ihalesine de çıkılması planlanıyor. Hattın kullanacağı elektrik, şehir şebekesinden temin edilecek.
Bilindiği gibi, yaklaşık 17,3 km olan ve doğu batı yönünde yapılacak hattın ekonomik olması için diğer belediyelerden de görüş alınmıştı.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1137 / 24 Haziran 2013 (İY)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Reklamlar