Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamındaki Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün bağlantı yolları YİD modeli ile ihale edilecekKuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamındaki Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bağlantı yolları YİD modeli ile ihale edilecek
Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından gerçekleştirilecek olan, “Kuzey Marmara Otoyolu Projesi” kapsamındaki 3. Boğaz Köprüsü (Yavuz Sultan Selim Köprüsü) ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; KGM, proje kapsamında İstanbul Boğazına yapılacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bağlantılı yolları olan Kınalı-Odayeri ve Kurtköy-Akyazı Otoyolları için ihale hazırlık çalışmalarını devam ettiriyor. Hazırlık çalışmalarının tamamlanması ve gerekli onaylar ile birlikte ihale aşamasına gelinecek. TCK’nın Yap İşlet Devret (YİD) modelli olarak gerçekleştirmeyi planladığı ihale ile ilgili ilanın yıl sonuna kadar yayımlanması bekleniyor.
Bilindiği gibi, 3. Köprü ile ilgili YİD modelli ihaleyi 10 yıl 2 ay 20 gün işletme ve yapım süresiyle IC İçtaş -Astaldi ortaklığı kazanmıştı. Projenin 2015 yılı ortalarında hizmete açılması planlanıyor.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1139/08 Temmuz 2013 (GB)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Reklamlar