Marmarayın Sirkeci istasyonu açıldıMarmarayın Sirkeci istasyonu açıldı :Yoğunluk nedeniyle geçici bir süre kapalı tutulacağı açıklanan Marmaray’ın Sirkeci istasyonu dün itibariyle kullanıma açıldı.
Asrın projesi Marmaray’ın aşırı yoğunluktan dolayı geçici süre kapalı tutulan Sirkeci istasyonu hizmete açıldı. Ayrılık Çeşmesi, Üsküdar, Sirkeci, Yenikapı ve Kazlıçeşme istasyonlarının bulunduğu Marmaray’da Sirkeci durağı yolcu yoğunluğu nedeniyle geçici olarak kapalı tutuluyordu. Sirkeci İstasyonu dün öğle saatlerinde vatandaşların hizmetine açıldı. Üsküdar’dan binen yolcular 4 dakikada Sirkeci’ye ulaştı.
YOĞUNLUKTAN ÇEKİNİLMİŞTİ
Sirkeci İstasyonu’na Marmaray istasyonu girişinden itibaren oldukça uzun bir yaya yürüyüş bandıyla ulaşılabiliyor. Marmaray’ın Sirkeci istasyonun geçici süre kapalı tutulmasının aşırı yoğunluktan dolayı olduğunu TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman şu sözlerle açıklamıştı: ‘Yolcuların yüzde 70’i gezmeye geliyor. Ben illa Sirkeci’de ineceğim diyen yolcu yok. Dolayısıyla da bizde vatandaşlarımıza Marmaray’ı tanıtıyoruz. Sirkeci’de durabiliriz bir problem yok ama biraz toparladıktan sonra açacağız.

Reklamlar