TCDDyi Geliştirme ve TCDD Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı AçıklamasıTCDDyi Geliştirme ve TCDD Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı Açıklaması :”Sakarya Meydan Savaşı Panoraması ve Müzesinin yapımı ile ilgili yardımlar, çeşitli kişi ve kuruluşlarca yasal çerçevede yapılmıştır”
TCDD’yi Geliştirme ve Tcdd Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı, Sakarya Meydan Savaşı Panoraması ve Müzesinin yapımı ile ilgili yardımların, çeşitli kişi ve kuruluşlarca yasal çerçevede yapıldığını bildirdi.
Vakıftan yapılan yazılı açıklamada, bir gazetede çıkan “Yüksek Hızlı Soygun” ve “1 Milyon TL’lik Bağış” haberlerine ilişkin olarak, vakfın, kuruluş amaç ve faaliyetlerine uygun olarak hizmetlerini yasal çerçevede sürdürdüğü belirtildi. Sakarya Meydan Savaşı Panoraması ve Müzesinin yapımı ile ilgili olarak, vakfa yasal çerçevede çeşitli kişi ve kuruluşlarca yardımların yapıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Bu yardımların hiçbir şekilde, haberde adı geçen kamu kurumuyla veya bu kurumun personeli ile ilgisi ve bağlantısı bulunmamaktadır. Müvekkil Vakfa yapılan bağışlar, bağış yapanların kendi hür ve serbest iradeleriyle gerçekleşmektedir. Habere konu şahsın/şirketin 2010 yılında yaptığı bağış da panoramik müze yapımında kullanılmış olup, buna ilişkin belgeler iki defa denetimden geçmiş olup Vakıf kayıtlarında mevcuttur. Vakfın itibarını karalayarak kamuoyu önünde küçük düşürmek ve itibarsızlaştırmak için gerçek dışı bilgilere başvurmak, yargı önünde hesap vermeyi gerektirecektir.
Anılan haberle ilgili olarak cezai ve hukuki haklarımız saklı kalmak üzere, müvekkil Vakfı hedef alan haberi tekzip ettiğimizi ve bu hususun düzeltilmesini bekler, saygılar sunarız.