Yeni Başkentray Projesi için KİK kararı doğrultusunda düzeltici işlem kararı alacakTCDD Yeni Başkentray Projesi için KİK kararı doğrultusunda düzeltici işlem kararı alacak :T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan, “Sincan – Ankara -Kayaş Hattının Yeniden İnşa Edilmesi (Başkentray) Yapım İşi” ihalesi ile ilgili gerekçeli karar açıklandı.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; TCDD, KİK kararı doğrultusunda düzeltici işlem kararı alarak söz konusu ihalede Porr Bau firmasının aşırı düşük açıklamalarını yeniden değerlendirecek. Açıklama istenecek kalemler TCDD yetkilileri tarafından yeniden belirlenecek.
Bilindiği gibi Comsa – Açılım – Seza İnşaat ortak girişiminin itirazı değerlendiren KİK, ihalede düzeltici işlem yapılmasına karar vermişti. Daha önce iptal edilen ihale için Comsa – Açılım – Seza İnşaat ortak girişiminin yaptığı itirazı değerlendiren KİK,itirazla ilgili karar verilmesine gerek olmadığına dair bir karar vermişti. Bunun üzerine ortak girişim de mahkemeye başvurmuştu. Ortak girişimin mahkemeyi kazanması sonucu Kamu İhale Kurumu (KİK) Mayıs ayı içinde verdiği ihale iptal kararını iptal etmişti.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1160/16 Aralık 2013 (ÖA)

Yeni-Baskentray-Projesi1Kaynak : www.yatirimlar.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.