YHT seti kiralanması ihalesinde yeni gelişmeler kaydedildiYHT seti kiralanması ihalesinde yeni gelişmeler kaydedildi :T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından “Konvansiyonel Hatlarda kullanılmak üzere 5 Adet Tren Setinin (200 Km/h ve Üzeri Hız Yapmaya Uygun) 3 Yıl (1095 Gün) Süre ile kiralanması (bakım dahil) hizmet alımı” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; son teklif verme tarihi 18 Aralık 2013 olarak ilan söz konusu edilen ihale iptal edildi. Bilindiği gibi daha önce son teklif verme tarihi 11 Kasım 2013 olarak ilan edilen ihale iptal edilmişti.
T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün, “5 Adet Yüksek Hızlı Tren Setinin 1095 gün (3 yıl) Süre ile Kiralanması” ihalesi ile ilgili ilan 05 Aralık 2013 tarihli Kamu İhale Kurumu (KİK) Bülteni’nde yeniden yayımlandı. Söz konusu ihale 08 Ocak 2014 günü saat 14:30 olarak ilan edildi.Yeni ihale ile ilgili bilgi ve dökumanları sitemizin ihaleler bölümünde bulabilirsiniz.İptal edilen ihaleye sadece Ansaldo firması teşekkür mektubu sunmuştu. Teklif gelmediği için ihale iptal edilmişti. Hızlı Tren Setinin kullanılacağı hatlar şöyle:
– 1 adet YHT Seti Ankara-Konya hattı için
– 1 adet YHT Seti Konya-Eskişehir hattı için
– 1 adet YHT Seti Ankara-Eskişehir hattı için
– 2 adet YHT Seti Ankara-İstanbul hattı için

Kaynak : www.yatirimlar.com

Reklamlar