Adana Metrosu varken Adana'ya çivi çakmak mümkün değil

Adana Metrosu varken Adana’ya çivi çakmak mümkün değil :Adalet ve Kalkınma Partisi ( AK Parti) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, Adana Metrosu için belediyenin her yıl 234 milyon TL borç ödediğine dikkat çekerek “Bu beladan kurtulmadan Adana’ya çivi çakmak mümkün değil. Bundan kurtuluş formülü cebinde olmayan adayın vaatlerle halkın karşısına çıkması ibret vesikasıdır. Ben iktidar partisinde olmasam aday olmaya cesaret edemezdim” dedi.
İHA Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret eden Abdullah Torun, projelerini anlattı, önemli açıklamalarda bulundu. Torun, 30 yıldır şehrin üzerine çöreklenmiş olan çatışma kültürüne son verip uzlaşma kültürünü hakim kılacaklarını belirterek, “Adana’nın zihniyet devrimine ihtiyacı var. Ve biz bunu gerçekleştireceğiz” dedi.
METRO BELASINDAN KURTARACAĞIZ
Adana’nın başındaki en büyük belanın Metro Kredisi olduğunu vurgulayan Abdullah Torun, şöyle devam etti;“Önce ondan kurtulmamız lazım. Belediyenin metro kredisinden dolayı 800 milyon dolar borcu var.Yıllık 234 trilyon ödüyor. Geçen yıl bütçe 634 trilyon idi. Bütçenin yüzde 50 ye yakını metro kredisine gidiyor. 2 milyon 100 bin insan borçlandırılarak birilerine metro parasından kaynak transferleri yapılmış. Bu sorunun nasıl çözeceğini söylemeden bir adayın halktan oy istemesi ibret vesikasıdır. Vicdanı olan bunu çözmeden halktan oy istemez. Bu kentte metro kredisi belasından kurtulmadan çivi çakmak mümkün değil. Memur ve işçisinin maaşını ASKİ’den aldığı borçla ödeyen bir büyükşehir belediyesi var. Bunun çözümü bizde, makamda tebrikleri bile kabul etmeden, gidip başbakanın, ulaştırma bakanının kapısında yatıp bunu çözeceğiz. Yeter ki bu kentin üzerine çöreklenmiş çatışma kültürünün sahipleri kirli ellerini çeksinler biz de doya doya hizmet edelim. Yanlış bir tercihte bu şehrin makus talihini yenme şansı yoktur.İlk yorum yapan olun

Yorumlar