Konya Karaman Demiryolu Hattı Projesi Yapım İhalesini Kazanan Firma Sözleşme İçin Davet Edildi

TCDD Konya – Karaman Demiryolu Hattı Projesi Yapım ihalesini kazanan Gülermak – Kolin İnşaat ortak girişimi sözleşme için davet edildi.

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek, “Konya – Karaman İstasyonları Arası Mevcut Hattın Çift Hata Dönüş türülmesi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; ihaleyi kazanan Gülermak – Kolin İnşaat ortak girişimi 03 Ocak 2014 tarihinde sözleşme için davet edildi.Ortak girişim ile önümüzdeki günlerde 235.025.754 lira üzerinden sözleşme imzalanacak.

Yaklaşık maliyeti 438.143.568,78 lira olarak belirlenen ihaleye 16 firma teklif vermişti.

Bilindiği gibi, 11 Mart 2013 tarihinde teklifleri toplanan ihalenin sonucuyla ilgili TCDD Yönetim Kurulu onayı geçtiğimiz günlerde alınmıştı.

Ref.: Yatırımlar Dergisi 1160/16 Aralık 2013 (ŞB)

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

1 Comment

  1. selam ben ramazan çakır kayseriden(30)yıllık loderciyim işarıyorum ..tel…0531.814.79.52

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.