Mecidiyeköy – Çamlıca Arası Teleferik Projesi Yapım ihalesi için önümüzdeki günlerde ilan yapılması planlanıyorİstanbul B. B.  Mecidiyeköy – Çamlıca Arası Teleferik Projesi Yapım ihalesi için önümüzdeki günlerde ilan yapılması planlanıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nca gerçekleştirilecek olan, “ Mecidiyeköy – Çamlıca Arası Teleferik Projesi” ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; yapım ihalesi ile ilgili maliyet ve şartname hazırlık çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi. Çalışmaların tamamlanması ve gerekli onayların alınmasından sonra önümüzdeki günlerde ihale ilanı yapılması bekleniyor.

İstanbul Boğazı’na kurulacak teleferik hattı,Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Altunizade ve Çamlıca’yı da içine alan 10 kilometrelik bir mesafeyi kapsayacak. Saatte 120 kilometre hızla esen rüzgarda bile çalışabilme özelliğine sahip olacak teleferiğin 2023 yılında turistik ve toplu taşıma amaçlı 27 milyon 350 bin yolcu taşıması hedefleniyor. Hatta 5 istasyon bulunacak.

Söz konusu ihaleye ait şartnameler ilanın yayımlanmasından sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’ndan temin edilebilecek.

Ref.: Yatırımlar Dergisi 1145 / 26 Ağustos 2013 (ŞB)

Kaynak : www.yatirimlar.com