Paladöken Gece Kayağı İle Ayrıcalıklar Sunuyor

Paladöken Gece Kayağı İle Ayrıcalıklar Sunuyor :Dünyanın önemli kayak merkezleri arasında yer alan Palandöken’de, aydınlatma sistemi sayesinde müşteriler gece de kayağın keyfini yaşıyor- Vali Altıparmak: “Palandöken’de gece kayak yapılabilmesi çok önemli. Burada yıldız ve konfor anlamında Türkiye’nin sayılı otelleri var”


Dünyanın önemli kayak merkezleri arasında yer alan Palandöken’de, aydınlatma sistemi sayesinde müşterilere ayrıcalıklı hizmetler veriliyor.

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’na ev sahipliği yapan ve 2012 yılında New York Times gazetesi tarafından dünyanın en iyi 18. kayak merkezi olarak seçilen Palandöken, Türkiye’de ilk ve tek olarak özel aydınlatma sistemleriyle gece kayağı imkanı sunuyor.

Rusya, Polonya, Ukrayna, Almanya, Amerika, Libya, İran gibi ülkelerden gelen turistler, geniş pistlerde kayak, snowboard ve kızak yapmanın keyfini yaşıyor.

Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte üniversitenin, kayak merkezlerinin, kentin tarihi ve turistik mekanların, hastanelerin önemli birer avantaj olduğunu söyledi.

Kentte pozitif algı oluştuğunu anlatan Altıparmak, şunları kaydetti:

“Turizm açısından önemli otellere sahibiz. Turizmde 4 ayı 8 aya çıkarmak gerekiyor. Biraz makro bakmak gerekiyor. Bizim kışın dağa verdiğimiz önem kadar yazın kampa önem vermemiz gerekiyor. Yazın fuarlara, kongreye önem vermeliyiz. Kültür turizmine, dağcılıkla ilgili alternatif etkinliklere önem verirsek ancak o zaman faydalanabiliriz. İnanılmaz derecede hemşehri turizmi var. Hem oteller dolacak hem de hareketlilik başlayacak. Beş günlük fuar için oteller doluyor, şehir hareketleniyor.”
Palandöken, yakında özelleştirmeye devredilecek

Palandöken’de kayağın yanında çeşitli alternatifler de sunulduğunu ifade eden Altıparmak, “Orada güzel bir kafeterya olursa insanlar çıkar. Seyretmek için bile dağa çıkar. İnşallah özelleştirmeyle birlikte çok daha iyi olacak. Yakın zamanda devredeceğiz” diye konuştu.

Kayak merkezinde kar kalınlığının da istenilen seviyede olduğunu belirten Altıparmak, “21 pistimiz suni karlamayla çalışıyor. Gece kayak yapılıyor. Gece kayak yapılabilmesi çok önemli. Burada yıldız ve konfor anlamında Türkiye’nin sayılı otelleri var” dedi.sohbet