Tramvay kazası sinyalizasyonu tartışmaya açtı | EskişehirTramvay kazası sinyalizasyonu tartışmaya açtı :Stajyer avukatın yaralandığı tramvay kazası Adliye Sarayı önündeki sinyalizasyonu tartışmaya açtı Cumhuriyet Bulvarında Adliye Sarayı önünde yaya geçidinden karşıya geçmek isteyen 24 yaşındaki stajyer avukat Betül Birinci’nin tramvayın çarpması sonucu yaralanması olay yerindeki sinyalizasyonu da tartışmaya açtı.

SİNYALİZASYONDA HATA İDDİASI
Bazı vatandaşlar kaza sonrasında tramvay yolundaki trafik ışıklarında sinyalisazyon hatası olduğunu iddia ederken, Betül Birinci karşıya geçerken yayalar için yeşil ışık yandığı ileri sürüldü.

ESTRAM: O SİNYALDE SADECE KIRMIZI YANIYOR
Konuyla ilgili görüştüğümüz Estram İşletme Müdürü Seher Kara, böyle bir kaza yaşanmasından üzüntü duyduklarını belirterek, “Söz konusu geçit Adliye Sarayı önünde sinyalli uyarı koyduğumuz bir geçidimiz. Sinyalde hata olduğu iddia edildi. Bizim yaptığımız incelemede sinyalde bir hata görünmüyor. Zaten buradaki sinyalimizde hiç yeşil ışık yanmıyor. Sürekli kırmızı uyan flaşı yanar. Yaralı arkadaşımız tramvayın geldiğini fark etmemiş. Tramvayı kullanan arkadaşımız da gitmesi gereken hızda gidiyormuş. Kavşaktaki lambada yeşil yanıyorsa belki o yüzden yola çıkmış olabilir” dedi. Kazanın ertesi günü sabah saatlerinde sinyalizasyonu merdivenle çıkıp bir kişinin kontrol ettiğini gösteren bir fotoğraf sosyal medyada paylaşıldı. Konuyla ilgili Seher Kara, “Bizim ekiplerimizin böyle bir kontrolü olmadı. Zaten kontroller pano üzerinden yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin kavşakta bir çalışması olmuş ama o ışıklarla ilgili bir şey yapmamışlar” dedi.

AVUKAT OLMASINA ÜÇ GÜN KALMIŞTI
Hayati tehlikesi bulunmadığı belirtilen Betül Birinci’nin Avukat Zeynel Güvenç’in stajyeri olduğu ve stajını bitirip avukatlık ruhsatı almasına üç gün kaldığı öğrenildi. Birinci’nin tedavisi Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi Servisinde devam ediyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.