Biz Marmaray , hızlı tren dedikçe onlar ‘fren fren’ diyorlarBiz Marmaray , hızlı tren dedikçe onlar ‘fren fren’ diyorlar :Haliç Metro geçiş köprüsü açilişinda konuşan istanbul Büyükşehir Belediye Başkani Kadir Topbaş, BizMarmaray, hizli trendedikçe onlarfren frendiyorlar. Devamli frene basanlar fren balatalarinin bittiğinin, artik frenin tutmadiğinin farkinda değiller dedi.

Marmaray ile metroyu birbirine bağlayan Şişhane-Haliç Metro Geçiş Köprüsünün açilişi nedeniyle Yenikapi istasyonunda bir tören gerçekleştirildi. Törene; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, istanbul Büyükşehir Belediye Bakani Kadir Topbaş, AK Parti istanbul il Başkani Aziz Babuşçu ve çok sayida vatandaş katildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, açilişa Üsküdar istasyonundan Marmaraya binerek geldi.

Törende konuşan istanbul Büyükşehir Belediye Başkani Kadir Topbaş, Birlikte tarihe taniklik ediyoruz. Marmaray ile Yenikapi-Taksim-Sariyeri buluşturacak olan önemli bir ulaşim ağinin hizmete girmesinin önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Uzun mücadeleler verdik, yaptirmayiz diyenlerle, bizi UNESCOya şikayet edenlerle mücadele ettik. Bir ara bekletildi. Dünyanin ileri uzmanlarinin verdiği raporlarla UNECSOya duruma anlattik. Bugünkü noktaya geldik` dedi.

Köprünün teknoloji harikasi olduğunu söyleyen Topbaş, Dünyada ilk uygulanan özelliklere sahip. Viyadüklerindeki betonarme ve çelik kismi önemli bir mühendislik harikasi. 90 derece açilabilen ve üzerinde istasyon bulunan önemli bir köprü. Dünyada bu özellikleri ile ilk olan bir köprü. inaniyorum mühendislik fakültelerimiz bu çalişmalari yerinde inceleyerek bir teknolojik bilgi alacaklardir diye konuştu.

Konuşmasinda CHPyi de eleştiren Topbaş,Biz Marmaray, hizli tren dedikçe onlar fren fren diyorlar. Devamli frene basanlar fren balatalarinin bittiğinin, artik frenin tutmadiğinin farkinda değiller` ifadelerini kulandı.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.