İZBAN Banliyö Sisteminin Geliştirilmesi Projesi Hattın Menemen’den – Manisa’ya kadar uzatılması planlanıyorİzmir Büyükşehi Belediyesi İZBAN Banliyö Sisteminin Geliştirilmesi Projesi Hattın Menemen’den – Manisa’ya kadar uzatılması planlanıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nca gerçekleştirilecek olan, “İzmir Banliyö Sisteminin Geliştirilmesi Projesi” ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre, hattın Menemen’den – Manisa’ya (İZBAN-MAN) kadar uzatılması planlanıyor. Hattın uzatılması ile ilgili olarak İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nden onay beklendiğini belirten yetkililer, gerekli onayın alınmasından sonra hattın yapımı ile ilgili olarak ihale hazırlık çalışmalarına başlanacağını kaydettiler.

İhale hazırlık çalışmalarının TCDD 3. Bölge Müdürlüğü tarafından yürütüleceğini belirten yetkililer, TCDD ve İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokole göre yapım ihalesine de TCDD 3. Bölge Müdürlüğü tarafından çıkılacağını belirttiler.

Söz konusu projenin finansmanı özkaynaklardan karşılanacak. İhale kapsamında hatta demiryolu döşenmesi, elektrifikasyon ve sinyalizasyon işleri yer alıyor. Menemen üzerinde Manisa’ya bağlanacak olan banliyo hattı ve ilaveleriyle birlikte Manisa’dan en az 300 bin yolcunun taşınması planlanıyor. (ŞB)

Kaynak : www.yatirimlar.com

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.