Keçiören Metro Hattı Mevcut Metro Bağlantısı,Macunköy Depo Sahası İlave Hatları ve AŞTİ – Söğütözü Uzatması Projesinde yeni gelişmeler kaydedildi

AYGM Keçiören Metro Hattı Mevcut Metro Bağlantısı,Macunköy Depo Sahası İlave Hatları ve AŞTİ – Söğütözü Uzatması Projesi E+M Elektrik – Aykon Elektrik ortak girişimi ihalenin ön seçim sonucu için KİK’e itirazda bulundu
Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nce (AYGM) gerçekleştirilecek, “Keçiören (M4) Metro Hattı, Mevcut (M1) Metro Bağlantı Hattı Elektromekanik Sistemleri Temin, Montaj ve İşletmeye Alma İşleri ile Macunköy Depo Sahası İlave Hatları Yapım ve AŞTİ – Söğütözü Uzatması Elektromekanik Sistem, Montaj ve İşletmeye- Alma İşi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; E+M Elektrik – Aykon Elektrik ortak girişimi söz konusu ihalenin ön seçim sonucu için 03 Mart 2014 tarihinde Kamu İhale Kurumu’na (KİK) itirazda bulundu. Bu aşamada KİK kararı beklenecek.
Bilidiği gibi, ihalenin daha önce 11 Mart 2014 olarak belirlenen son teklif verme tarihi 18 Mart 2014 günü saat 14:00’e ertelenmişti. İhalenin ön seçimini kazanan firmalar şöyle belirlenmişti:
1. Alsim Alarko
2. Didoray Yapı – Açılım İnşaat
3. Doğuş İnşaat
4. Eferay Yapı – Nas İnşaat – Cemiloğlu İnşaat
5. Gülermak Ağır Sanayi – Kolin İnşaat
6. Makyol İnşaat
7. Siemens San. A.Ş.
8. Şenbay Madencilik – Özgün Yapı
9. Türkerler – Fermak – Emi Yol İnş. – Silahtaroğlu İnş.
Referans: Yatırımlar Dergisi 1171/03 Mart 2014 (ŞB)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.