Kobider Başkanı Özgenç: Trabzon Erzincan Demiryolu Projesi Hayata Geçirilmeli

Kobider Başkanı Özgenç: Trabzon Erzincan Demiryolu Projesi Hayata Geçirilmeli.Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, Trabzon-Erzincan demiryolu projesinin hayata geçirilmesi gerektiğini bildirdi.
Özgenç, yaptığı yazılı açıklamada, pek çok şehirde yüksek hızlı tren hatları kurulduğunu ya da kurulma çalışmalarının devam ettiğini belirterek, şöyle devam etti:
“Buna rağmen Doğu Karadeniz hala Trabzon-Erzincan demiryolu projesi hayaliyle yaşıyor. Bu proje hayata geçirilmeli. Planlı, programlı, aklı başında bir başlangıç yapmak bitirmenin yarısıdır. Bu düşünceden hareketle ihalesi ileriki yıllara kalsa da Trabzon-Erzincan demiryolu projesinin sembolik olarak rayları döşenmeli ve ilk ray kaynağını Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan yapmalı. Böylesine büyük ve önemli bir projenin somut adımı atılmalı. Fatih Sultan Mehmet’in fethettiği, Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu, Yavuz Sultan Selim’in valilik yaptığı Trabzon şehrimiz de çağın gereği olan demiryolu imkanından faydalanmalı.”
KOBİDER’in Trabzon-Erzincan Demiryolu Platformuna dahil olduğu anımsatan Özgenç, şunları kaydetti:
“Bu işe gönül vermiş tüm sivil toplum kuruluşları olarak böylesine elzem bir konuda talebimizi açığa çıkarıp arzumuzu kollektif bir şekilde daha yüksek sesle seslendirmeliyiz. Güzergahı netleşen Erzincan-Gümüşhane-Trabzon demiryolu yapım ihalesinin daha erkene alınması için tüm gayretimizi göstermeliyiz.


 
 İlk yorum yapan olun

Yorumlar