Kovancılar – Mazgirt Ayrımı – Akyünlü – Kovancılar – Tunceli Ayrımı İl yolu etüt ve proje ihalesini kazanan Alter Mühendislik – Eryol Mühendislik ortak girişimi ile sözleşme imzalandı

Kovancılar – Mazgirt Ayrımı – Akyünlü – Kovancılar – Tunceli Ayrımı İl yolu etüt ve proje ihalesini kazanan Alter Mühendislik – Eryol Mühendislik ortak girişimi ile sözleşme imzalandı
Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından gerçekleştirilecek olan, “(Kovancılar – Mazgirt) Ayrımı – Akyünlü – (Kovancılar – Tunceli) Ayrımı İl Yolu Etüt ve Proje Danışmanlık Hizmet Alımı” ihalesi sonuçlandı.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu ihaleyi 690.270 lira teklifi ile Alter Mühendislik – Eryol Mühendislik ortak girişimi kazandı.
Yaklaşık maliyeti 1.073.531,88 lira olarak belirlenen ihaleyi kazanan ortak girişim ile 14 Mart 2014 tarihinde sözleşme imzalandı.
Bilindiği gibi ihale için ön seçim müracaatında bulunan diğer firmalar şöyle belirlenmişti:
1. Altyapı Mühendislik
2. Doğa Taahhüt – Yolsim
3. Emay Mühendislik
4. Era Jeoloji – Pro-Yapı Pr.
5. Erbil Proje – Biltek Proje
6. Italconsult-Aksa -Tanjant
7. Petek Proje
8. Temelsu Mühendislik
9. UBM A.Ş. – Som Proje
10. Yıldız Harita-ZTM Müh.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1154/04 Kasım 2013 (ŞB)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.