Menemen – Aliağa Çift Hatlı Demiryolu ve Nemrut Körfezi Bağlantısı Projesi İhale ilanı yapılabilmesi için Makam onayı bekleniyor

AYGM Menemen – Aliağa Çift Hatlı Demiryolu ve Nemrut Körfezi Bağlantısı Projesi İhale ilanı yapılabilmesi için Makam onayı bekleniyor
Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek,“Menemen – Aliağa Çift Hatlı Demiryolu ve Nemrut Körfezi Bağlantısı Projesi” kapsamındaki “üstyapı ve altyapı inşaat işleri” ile ilgili yaklaşık maliyet ve şartname hazırlık çalışmaları tamamlandı.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; yapım ihalesi ile ilgili ilan yapılabilmesi için Makam onayı bekleniyor. Gerekli onayın alınmasından sonra Menemen – Aliağa Çift Hatlı Demiryolu için üstyapı, Nemrut Körfezi Bağlantısı için de alt ve üstyapı işleri için yılın ikinci yarısında ilan yapılacak.
Nemrut Körfezi Bağlantısı ile iskelelerin ve fabrikaların bağlantısı sağlanacak. Hattın uzunluğu 27.5 kilometre uzunluğunda ve tek hat olacak. Söz konusu projenin 50.600.000 liraya mal olması bekleniyor.
Referans: Yatırımlar Dergisi 1162/30 Aralık 2013 (ŞB)


Kaynak : www.yatirimlar.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar