Yeni Başkentray Projesi için TCDD'nin değerlendirme çalışmaları sürdürülüyorTCDD Yeni Başkentray Projesi TCDD’nin değerlendirme çalışmaları sürdürülüyor.T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan, “Sincan – Ankara – Kayaş Hattının Yeniden İnşa Edilmesi (Başkentray) Yapım İşi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; TCDD’nin, ihale ile ilgili değerlendirme çalışmaları sürdürülüyor. Değerlendirilmesi yeniden yapılacak firmalardan teminat mektuplarının ve tekliflerinin geçerlilik sürelerini uzatması istendi. Bilindiği gibi, TCDD, KİK kararı doğrultusunda düzeltici işlem kararı alarak söz konusu ihalede Porr Bau firmasının aşırı düşük açıklamalarını yeniden değerlendirecek ve açıklama istenecek kalemler TCDD yetkilileri tarafından yeniden belirlenecekti.
Hatırlanacağı gibi Comsa – Açılım – Seza İnşaat ortak girişiminin itirazı değerlendiren KİK, ihalede düzeltici işlem yapılmasına karar vermişti.
Daha önce iptal edilen ihale için Comsa – Açılım – Seza İnşaat ortak girişiminin yaptığı itirazı değerlendiren KİK, itirazla ilgili karar verilmesine gerek olmadığına dair bir karar vermişti. Bunun üzerine ortak girişim de mahkemeye başvurmuştu. Ortak girişimin mahkemeyi kazanması sonucu Kamu İhale Kurumu (KİK) Mayıs ayı içinde verdiği ihale iptal kararını iptal etmişti.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1161/23 Aralık 2013 (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Reklamlar