1 kilometrelik maket tren yolu yaptı (Foto Galeri)1 kilometrelik maket tren yolu yaptı : 23 yaşındaki oğlu Robert ile tren yolu maketi yapmak için kollarını sıvayan İngiliz Sean Green, üç senelik çalışmasında sona geldi. Baba-oğul, ‘Wroxham Miniature Worlds’ adıyla Norfolk bölgesinde sergilenen maketin en büyük hayalleri olduğunu dile getiriyor.

İngiltere’de yaşayan ve tam bir tren bağımlısı olan Sean Green, yaklaşık 1 kilometre uzunluğunda tren yolu maketi yaptı. 28 trenin yer aldığı bu demiryolunun, İngiltere’nin en büyük maketi olabileceği düşünülüyor. 45 yaşındaki Green, bu maketi 23 yaşındaki oğlu Robert ile birlikte tamamlamış. Baba-oğul, şu an oldukça mutlu. Zira baba Green, bunun, hep gerçekleştirmek istediği bir hayal olduğunu dile getiriyor. Sözünü ettiğimiz maket, şu an ‘Wroxham Miniature Worlds’ adıyla İngiltere’nin Norfolk bölgesinde sergileniyor. Tren yolunda İngiltere’nin kırsal bölgelerinden Japonya’nın işlek caddelerine kadar pek çok şey dekor olarak kullanılmış.

Öte yandan şirin köyler, kaleler, karlı dağlar ve buna benzer daha birçok yaşama dair şey, model olarak tren yolunda yerini bulmuş. Maketi yapmak için üç senedir çalıştığını anlatan Green, daha pek çok yıllarını da maket için gerekli eşyaları toplamak için harcamış. Tıpkı bir koleksiyoner gibi eşya izi sürdüğünü belirtiyor. Green, halkın gösterimine açılan maketin büyük ilgi göreceğini umuyor. Norfolk’ta özellikle yağmurlu havalar etkisini gösterdiğinde insanların yapacak şey aradığına dikkat çeken Green, bu nedenle kapalı mekândaki etkilerin daha gözde olabileceği kanaatinde. Ona göre bu yıl içinde 40 bin civarında ziyaretçi gelebilir. Green’in maketini daha ayrıntılı incelemek isteyenler, wroxhamminiatureworlds.co.uk adlı bu siteden destek alabilir.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.