3. Havaalanı ve Yeni Şehir Projesinde Zemin İncelemesi Yapıldı  1. Havaalanı ve Yeni Şehir Projesinde Zemin İncelemesi Yapıldı : İstanbul’un kuzeyine yapılacak olan 3. Havaalanı ve Yeni Şehir Projesini yakından takip eden Veziroğlu Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık şirketi bölgedeki projelerdeki gelişmeleri yatırımcılarına sıcağı sıcağına aktarıyor.

Yapılan çalışmalar sonucunda bu projelerinin zeminlerinin ‘kaya’ gibi sağlam olduğunu gözler önüne serdi, İstanbul’a yapılacak üçüncü havalimanı ve yeni şehrin zemin etütleri yapılmıştır.

  1. Havaalanında ve Yeni Şehir Projesinde Zemin İncelemesi Yapıldı Zemin etütleri ile ilgili yaptırılan incelemeler her iki projenin yapılacağı alanın depreme dayanıklı ve afetlere karşı sağlam olduğunu ortaya koydu. 2.5 milyon kişinin yaşayacağı yeni şehir hem de 22.1 milyar euro bedelle ihale edilen üçüncü havalimanının jeolojik ve jeofizik etütlerinden kısa süre içinde tamamlandığını açıklandı. “Avrupa yakasında kurulacak yeni şehre ilişkin sonuçlar çok iyi çıktı. İstanbul’da olmayan bir zemin vardır.
  2. ve 4. deprem kuşağında yer alıyor. Eğim ve toprak yapısı açısından çok uygun. Afete maruz bir alan olmadığı gibi sıvılaşma riski olan bir alanda bulunmuyor, Herhangi bir heyelan tehlikesi de yoktur.” Kayaşehir başta olmak üzere İstanbul’un Avrupa yakasına kurulacak yeni şehir 40 bin hektarlık bir alan üzerine inşa edilecek, Master plan ise 1/25 olarak uygulanacak. Yeni şehirde 1 milyon 200 bin kişi için konut yapılacak. Yeni şehir olarak planlanan bölgede ise toplamda 2,5 milyon kişi yaşayacak.Veziroğlu Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık www.veziroglugayrimenkul.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.