3.Köprü inşaatına komşu ziyareti3.Köprü inşaatına komşu ziyareti :Selanik Aristotle Üniversitesi’nden bir grup akademisyen ve öğrenci, turistik gezi için geldikleri İstanbul’da 3. Köprü inşaatını da ziyaret edip bilgi aldı.

Üçüncü Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyol Projesi inşaatı hızla devam ederken komşu ülke Yunanistan’dan bir grup akademisyen ve mühendis adayı inşaatta incelemelerde bulunup yetkililerden bilgi aldı. Selanik Aristotle Üniversitesi İnşaat Mühendisliği öğretim üyesi Prof. Christos Pyrgidis, bir grup akademisyen ve fakülte öğrencisiyle turistik gezi için geldikleri İstanbul’da Üçüncü Köprü inşaatını da görmek istedi. Bu talepleri olumlu karşılanan 25 kişilik grup 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi inşaat sahasına teknik gezi düzenledi.

BOL BOL FOTOĞRAF ÇEKTİLER

Proje Kontrol Direktörü Cem Erer projeyi ve yapılan çalışmaları anlatırken, İş Sağlığı, Kalite ve Çevre Direktörü Alper Baysal da Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi süreciyle ilgili bilgi verdi. Prof. Pyrgidis, 3.Köprü ziyaretinin hem kendisi hem de öğrencileri açısından çok büyük bir fırsat olduğunu söyledi. Pyrgidis, “İstanbul’a iki amaç için geldik: biri burayı turistik olarak gezmek diğeri de bu projeyi ziyaret etmekti. Üçüncü Köprü’yle Avrupa ve Asya hem araç hem de demiryolu açısından ilk kez bir araya gelecek. Gelecek için çok önemli bir inşa süreci yaşanıyor” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.