Ankara Metroları Projesi Kızılay – Çayyolu (M2) metro hattı depo sahası yapım ihalesinin şartname hazırlık çalışmaları tamamlandı

AYGM Ankara Metroları Projesi Kızılay – Çayyolu (M2) metro hattı depo sahası yapım ihalesinin şartname hazırlık çalışmaları tamamlandı


AYGM tarafından gerçekleştirilecek olan, “Ankara Metroları Projesi”nde yeni gelişmeler kaydedildi. Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Kızılay -Çayyolu (M2) metro hattı depo sahası yapım ihalesinin yaklaşık maliyet ve şartname hazırlık çalışmaları tamamlandı. Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz yetkililer, ihale ilanı yapılabilmesi için Makam onayı beklendiğini kaydettiler.

İhaleye ait şaı1nameler ilanın yayımlanmasından sonra bedeli karşılığında Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nden temin edilebilecek.

Bilindiği gibi Kızılay – Çayyolu (M2) metro hattı 13 Mart 2014 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan, Altyapı Yatırımları Genel Müdür Vekili Y. Metin Tahan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve fırma temsilcileri katılımı ile hizmete açılmıştı.

Referans: Yatırımlar Dergisi 1175/31 Mart 2014 (ŞB)

Kaynak : www.yatirimlar.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar