Burdur Belediye Başkanı İşçilerle Birlikte Asfalt Döktü

Burdur Belediye Başkanı İşçilerle Birlikte Asfalt Döktü :Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Köprübaşı mevkinde sürdürülen asfalt çalışmalarını yerinde incelerken,asfalt makinesine çıkarak işçilerle birlikte asfalt döktü.
Burdurlu vatandaşlardan belediye çalışmaları konusunda sabır isteyen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Asfalt çalışmamız devam ediyor, ekibimiz disiplinli şekilde çalışıyor. Asfaltımızın kalitesi ortadadır. Yüksekliği ve kalınlığı da ortadadır. Yaptığımız işi bir kez daha yapmayacağız, kaynakları doğru kullanıp çarçur etmeyeceğiz. Bu kullandığımız para Burdur halkının parasıdır.Yaptığımız işler temiz olmalı, bir defa olmalı, dönüp dönüp bu işleri yapmayacağız” dedi.
Kentin alt yapı sorunlarını da çözmek için çalışmalar yaptıklarını belirten Ercengiz, “Yağmur drenajla ilgili bir problemimiz vardı, bu cadde üzerindeki çalışmaları tamamladık. Özellikle Dere Boğazı mevkisinden gelen taşkın halinde şiddetli yağmurla gelen, yağmur suyunu da drene edip çaya indiriyoruz. Çalışmalarımıza devam edeceğiz Burdur Belediyesi olarak söz verdiğimiz gibi herkese, her noktada hizmet edeceğiz. Halkımızdan bir tek şey istiyorum, biraz sabır. Çalışacağız, çok çalışacağız” diye konuştu.
Burdur Belediyesi’nde göreve geldiğinden bu yana üç haftalık bir değerlendirme yapan Ercengiz, şunları söyledi:
“Mali açıdan belediyemizin İller Bankası’na olan bir borcu var. Gelir Vergisi, Emlak Vergisi, Su Tüketim, Çevre ve Reklam Vergilerinden kendi döngüsü var. Bunların tahsilatında bir takım sıkıntıların olduğunu gördüm ama tabloyu görmek zorundasınız. Birtakım işleri yaparken elinizde paranızın olması lazımdır. Bizim düşüncemiz önce elimizdeki kaynakları bir ortaya koyalım. Tahsil edilmemiş alacaklar var. Vatandaşımızın Burdur Belediyesi’ne ödemesini sağlayalım. Bir takım kolaylıklar varsa yolunu gösterelim, kaynakları belirleyelim sonra gerçek anlamda hayata geçirebileceğimiz projeleri ortaya koyalım. Biz şu anda mevcut yapılması gerekenleri yapıyoruz. Önümüz yaz mevsimi. Vatandaşlarımızın mesirelik alanları kullanmasını sağlamak istiyoruz. İyi şeyler olacak. Gece gündüz çalışacağız.”
Görüş, öneri ve eleştiriye açık olduğunu da sözlerine ekleyen Ercengiz, “Eleştirinin arkasından bir öneri getirilse ancak eleştiri o zaman kıymetli olur. Salt eleştiri, yıpratma, kötü tarafından bakmak olarak görürseniz, çok doğru olmaz. Bardağın boş ve dolu tarafı gibi düşünmeliyiz. Bu bardak nasıl doldurulur? Bunun da önerisini istiyoruz” şeklinde konuştu.Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar