Gaziemir Fuar Kompleksi ile IZBAN – ESBAŞ Istasyonu Arası Monoray Projesi Ihale hazırlık çalışmalarına başlandıİzmir B. B.  Gaziemir Fuar Kompleksi ile IZBAN – ESBAŞ Istasyonu Arası Monoray Projesi Ihale hazırlık çalışmalarına başlandı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan “Gaziemir Fuar Kompleksi ile İZBAN – ESBAŞ İstasyonu Arası Monoray Projesi” ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatınmlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; hattın yapımı ile ilgili ihale hazırlık çalışmalarına başlandı. Çalışmaların tamamlanması ve gerekli onayların alınmasından sonra bu yıl içinde yapım ihalesi ile ilgili ilan yapılması planlanıyor.

Monoray sistemi İZBAN”a entegre olacak ve sadece fuar alanına ulaşımı sağlayacak. Yükseltilmiş kolonlaıa yerleştirilecek kirişler üzerinde çalışacak monoıay sistemi, İZBAN’ın ESBAŞ istasyonundan başlayacak ve Akçay Caddesi’ni keserek Çevreyolu – Gaziemir Kavşağı – Çevreyolu paralelinden devam ederek yeni fuar alanına ulaşacak. Gidiş- dönüş tek hat olarak planlanan monoray, 2 kilometrelik güzergahta İZBAN ve yeni flıar alanı arasında kesintisiz ulaşım sağlayarak yolcu taşıyacak.

Yeni fuar kompleksine gehnek isteyen yolcular, metro ve İZBAN ile ESBAŞ istasyonuna geldikten sonra modem ve konforlu monoray sistemi ile taşınacak. Ziyaretçiler, fuar dönüşünde de yine aynı sistemi kullanabilecek. Dünyanın gelişmiş kentlerinde ömekleri görülen monoray sistemi Türkiye”de ilk kez İzmir`de kurulmuş olacak. (ŞB)

Kaynak : www.yatirimlar.com

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.