Gerçek Tren İstasyonu Montania Hotel Yenilenen Yüzüyle Sizlerle (Foto Galeri)

Gerçek Tren İstasyonu Montania Hotel Yenilenen Yüzüyle Sizlerle :Mudanya sahil şeridinde, denize nazır uzunca bir bina olan Mudanya Garı, 1849 yılında Fransızlar tarafından gümrük binası olarak inşa edildi. İskeledeki bu ihtişamlı bina, dönemin en şaşaalı, en göz alıcı mekânıydı. 163 yıllık Mudanya Gar binası, bugün MONTANIA SPECIAL CLASS HOTEL olarak misafirlerini ağırlıyor. Feribot iskelesine 2 km. mesafesiyle İSTANBUL’ a çok yakın olan MONTANIA SPECIAL CLASS HOTEL, yenilenen tasarımıyla eskiden de olduğu gibi yine şehrin vazgeçilmezi olmaya aday.


Orijinalliğinin korunmasına dikkat edilerek, Türkiye’ nin 5. Design oteli olmak adına tarihi tren istasyonu kimliği göz önüne alınarak yeniden tasarlanan, doğru zamanda doğru değişim geçiren bu benzersiz hotel, anıları bir kez daha gün yüzüne çıkarıyor. Değişimin en önemli parçası olan hotel logosu tasarımı, yapının eskiliğini ( 1849 ) , tarihi bir tren garı oluşunu ve hotelin denize olan yakınlığını anlatıyor. Ayrıca MONTANIA ismi ile bilinen marka, Mudanya’nın tarihteki eski ismi olması sebebiyle tarzını açıkça ortaya koyuyor.

TARİHLE İÇ İÇE YAŞAM İÇİN MONTANIA YI KEŞFEDİN!…
Günümüzün modern ve çağdaş hizmet anlayışını tarih kokan atmosferiyle birleştirip, sahip olduğu deneyimle harmanlayarak sunan, hem iş hem de eğlence amaçlı seyahat eden ve şehirde konaklamaları boyunca en iyisini arayan zevk ve stil sahibi misafirler için MONTANIA, “SPECIAL CLASS” bir hoteldir.

LA GARE RESTAURANT & BAR
19 yy. başlarında Tarihi Tren İstasyonun yolcu bekleme salonu olarak hizmet veren günümüzün LA GARE RESTAURANT & BAR ’ı yepyeni mimari dokunuşla, ayrıcalıklı bir “fine dining” atmosfer sunuyor. Kendi branşında birçok uluslararası ödüle sahip, Türkiye Aşçılar Milli Takımı üyesi ve de çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi olarak ta bulunmuş profesyonel danışman eşliğinde 1,5 ay süren eğitim süreci sonunda hazırlanmış yenilikçi menü ise, hünerli aşçıların sunumu sayesinde size bir kez daha doğru mekânda olduğunuzu hatırlatacak.

Restaurantta hafta içi ve hafta sonu A’la carte menü ve ayrıca gruplara özel fix menüler de istenildiği takdirde sunulabiliyor. Ayrıca müzik gruplarıyla da iddialı olan LA GARE, size yemeğin dışında keyif dolu eğlence de vaat ediyor.

LA GARE RESTAURANT & BAR geleneksel Türk misafirperverliğiyle hazırlanmış yemeklerin yanı sıra, önünüze ‘’bir tabak dünya’’ getiriyor.

MASTURİ BALIK LOKANTASI
“Yanınızda 163 yıllık tren garı, önünüzde enfes Marmara manzarası… Adeta size zamanı unutturacak bir yer burası…”
MONTANIA SPECIAL CLASS HOTEL’ in en bilinen markası olan Masturi Balık Lokantası, denize sıfır kapalı kışlık mekânıyla olduğu gibi temiz havası ve dalgaların sesiyle deniz üzerinde balık yeme imkânı sunan yazlık iskelesi ve de muhteşem terasıyla sizi kendine çekmeyi başarıyor. Siz ise Marmara’nın masallar diyarı görüntüsünde balığınızı yerken geride keyifle hatırlayacağınız bir gün bırakmış olacaksınız.

WAGON CAFE & BAR
“Bir mekân hayal edin, içinde 1840 yapımı tarihi Marsilya tuğlaları, gerdirme sistemi ile duran 5,5 metre yüksekliğinde 163 yıllık tarihi ahşap çatısı ve bunlarla birlikte eşsiz deniz manzarası”
WAGON CAFE & BAR özel hizmet anlayışıyla farklı zevklere hitap edecek şekilde tasarlandı. Mimarisiyle fark yaratan WAGON, tercihi alışılmışın dışında bir mekân olan yolcularını bekliyor. Mudanya treninden esinlenerek tasarlanan 1. Sınıf kompartımanlı vagonlarda kahvenizi yudumlarken, rayların üzerinde Mudanya’ dan Bursa’ ya uzanan bir zaman tünelinde yolculuk ederek tarihin görgü tanığı olma keyfine ulaşacaksınız.
Mekâna adını veren tasarım vagonları içinde barındıran WAGON CAFE & BAR, yaşanası güzelliklerle sizi ancak uyanıkken görebileceğiniz bir rüya vaat ediyor.

1849 BALLROOM
Bursa – Mudanya Tren hattında çalışan buharlı lokomotiflerin bakımlarının, basit tamirlerinin yapıldığı ve bir sonraki sefere hazırlandığı “dikdörtgen lokomotif deposu” olarak kullanılan tarihi Balo Salonumuz, benzersiz tavan yüksekliği ile tüm seçkin davetleriniz, kongre & seminer ve toplantı organizasyonlarınız için üstün servis anlayışıyla ev sahipliği yapmayı hedeflemektedir.

MONTANIA WEDDING
Marmara Denizi eşsiz manzarasına karşı, 163 yıllık tarihi tren istasyonunun benzersiz atmosferinde havuz başı yaz düğünleri, davet, kutlama gibi aktiviteleriniz için muhteşem tarihi dokusu içerisinde modern tasarımlarla oluşturulmuş terası, 150 yaşındaki çınar ağacının gölgesinde Bursa’nın gizli bahçelerini andıran mekânıyla hayallerinizi süsleyen masal gibi düğünler sizleri bekliyor.

MONTANIA SPECIAL CLASS HOTEL’ in profesyonel servis ve mutfak kadrosu beklentilerinizin ötesinde hizmet sunarak görkemli davetlerin unutulmaz olmasını sağlıyor.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar