Lefkoşa – Gazimağusa Ayrımı – Değirmenlik – Ayrımı yolu etüt ve proje ihalesini kazanan firma ile sözleşme imzalandı

KGM Etüt Proje İhaleleri Lefkoşa – Gazimağusa Ayrımı – Değirmenlik – Ayrımı yolu etüt ve proje ihalesini kazanan Era Jeoloji – Proyapı Proje ortak girişimi ile sözleşme imzalandı
Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından gerçekleştirilecek olan, “(Lefkoşa – Gazimağusa) Ayrımı – Değirmenlik – (Girne – Esentepe) Ayrımı Yolu Etüt ve Proje Danışmanlık Hizmet Alımı” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; yaklaşık maliyeti 1.414.121,92 lira olarak belirlenen ihaleyi 769.285 lira teklifi ile Era Jeoloji – Proyapı ortak girişimi kazandı. İhaleyi kazanan firma ile 24 Mart 2014 günü sözleşme imzalandı. Bilindiği gibi ihaleye katılan diğer firmalar şöyle belirlenmişti:
1. Dolsar Mühendislik
2. Temelsu Mühendislik
3. Toker – Apron Proje
Referans: Yatırımlar Dergisi 1170/24 Şubat 2014 (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.com

 

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.