Limanlar Geri Saha Karayolu ve Demiryolu Bağlantıları Projesi Master plan yapımı ihalesini kazanan firma belli oldu

AYGM Limanlar Geri Saha Karayolu ve Demiryolu Bağlantıları Projesi Master plan yapımı ihalesini Dolsar – Dolfen Mühendislik ortak girişimi kazandı

Altyapı Yatırımlar Genel Müdürlüğü’nce (AYGM) 25 Şubat 2014 tarihinde teklifleri toplanan, “Limanlar Geri Saha Karayolu ve Demiryolu Bağlantıları Master Plan Çalışması Danışmanlık Hizmeti” ihalesi sonuçlandı.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; ihaleyi 647.500 lira teklifi ile Dolsar Mühendislik – Dolfen Mühendislik ortak girişimi kazandı. Ortak girişim ile bugünlerde sözleşme imzalanacak.

Yaklaşık maliyeti 1.500.000 lira olarak belirlenen ihaleye teklif veren diğer firmalar şöyleydi.

  1. Altınok Müşavirlik
  2. Boğaziçi Proje
  3. Emay Mühendislik
  4. Mega Mühendislik
  5. Optim Obermeyer
  6. Yüksel Proje – Belda Proje
  7. ZTM Mühendislik

Referans: Yatırımlar Dergisi 1171/03 Mart 2014 (ŞB)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.