Marmaray ile İstanbul’da walking turlar başladıMarmaray ile İstanbul’da walking turlar başladı :Bir günde ortalama 110 bin yolcu taşıyan Marmaray, Anadolu Yakası’ndaki turizmi de hareketlendirdi. Denizaltından geçişi merak ettikleri için turistlerin Marmaray’ı deneyimlediğini belirten turizmciler, bölgede Avrupa’dakinin benzeri ‘walking’ turlar başlattı.

Ramada İstanbul Asia Hotel Genel Müdürü Nevzat Ahmet Çelebi, “Marmaray’ın sağladığı ulaşım kolaylığıyla Anadolu Yakası, konaklamak için fırsat oldu” dedi. Anı Tur Yönetim Kurulu Başkanı Veli Çilsal da Marmaray’ın turistlerde merak uyandırdığını ve deneyimlemek için kullanıldığını söyledi. Çilsal, “Marmaray’ın bölge otellerindeki doluluk oranlarını da yüzde 20 artırdığını vurgulayan Çilsal, “Anadolu Yakası otellerindeki oda fiyatları Avrupa’ya oranla daha uygun. Marmaray, metro, metrobüs gibi ulaşım kolaylıkları buraya talebi her geçen gün daha da artırıyor” diye konuştu.

‘WALKİNG TURLARI BAŞLATTIK’

Antonino Turizm Yöneticisi Atilla Tuna, Marmaray ile birlikte Anadolu Yakası’nda ‘walking (yürüyüş) turları’ başlattıklarını söyledi. Tuna, “İstanbul’daki yerli-yabancı turistlere Beyoğlu, Sultanahmet, Nişantaşı gibi noktalarda walking turları düzenliyoruz. Şimdiye kadar hiç Anadolu Yakası’na geçmedik çünkü günübirlik olan bu turlarda turistin trafikte zaman kaybetmesini istemiyorduk. Marmaray’ın açılmasıyla aradaki mesafenin 5 dakikaya düşmesi de bizi cesaretlendirdi. Üsküdar-Kadıköy arasında turlara başladık. Yoğun ilgi görüyoruz” dedi.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.