Raylı Sistemler Sempozyumu ile Fikirlerinizi Rayına Koyun (Video)Raylı Sistemler Sempozyumu ile Fikirlerinizi Rayına Koyun : “Fikirlerinizi Rayına Koyun” sloganıyla yola çıkan Raylı Sistemler Platformu ve Yıldız Teknik Üniversitesi Raylı Sistemler Kulübü 1. Raylı Sistemler Sempozyumu ‘na ev sahipliği yapacak. Siz de geleceğin sektörü olan Raylı Sistemleri tanımak, hangi bölüm/mühendislikleri ilgilendirdiğini öğrenmek ve daha fazlası için sempozyuma davetlisiniz.

“Fikirlerinizi Rayına Koyun” sloganıyla duyurulan 1. Raylı Sistemler Sempozyumu 21 Nisan 2014 Pazartesi günü YTÜ Davutpaşa Kongre Merkezi’ nde gerçekleştirilecek.

Oturum Başlıkları

1.Oturum : Raylı Sistemlerde Yerli Üretim ve Makine Teknolojileri

2.Oturum : Raylı Sistemlerde İnşaat ve Sertifikasyon

3.Oturum : Raylı Sistemlerde Elektrifikasyon ve Sinyalizasyon

Sempozyumda üç oturumun hepsine katılanlar arasından yapılacak çekilişle sınırlı sayıda katılımcıya STAJ imkanı dahil çeşitli sürpriz hediyeler verilecek. Ayrıca en az iki oturumda yer alan tüm katılımcılara YTÜ Rektörü imzalı sertifika verilecek.

Etkinlik tarihi: 21 Nisan

Etkinlik yeri: YTÜ Davutpaşa Kongre Merkezi

Etkinliğe Sempozyum Web Sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Raylı Sistemler Platformu Nedir?

Raylı Sistemler Platformu; Türkiye’de ilk kez Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan, disiplinler arası çalışmayı ilke edinen, ülkemize raylı sistemler alanında hizmet etmeyi amaçlayan bir oluşumdur. 2012 yılından itibaren bir çatı kuruluş olarak başlatılan çalışmalar sonucu Yıldız Teknik Üniversitesinde ve Sakarya Üniversitesinde Raylı Sistemler Kulüpleri kurulmuştur. Kurulmuş olan kulüpler sayesinde üniversitelerdeki öğrenciler Raylı sistemleri tanıtmakta ve ülkemizde bir Raylı Sistemler kültürü oluşturulması amaçlanmaktadır.

Raylı Sistemler Kulübü
Raylı Sistemler Kulübü üniversite içerisinde başta mühendislik bölümleri olmak üzere pek çok bölüme Raylı Sistemler alanını ve bu alanda nerelerde çalışabileceklerini anlatmakta, bunun için gerekli teknik gezileri, seminerleri ve eğitimleri düzenleyerek mühendis adaylarını bu alanda çalışmaya teşvik etmekte ve ülkemiz bu alanda daha ileri bir seviyeye taşımaya çalışmaktadır.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.