TLS Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Aykut Yakalı, Lojistik Öğrencilerine Sektörün Global Perspektifini ve Yeni Pazarlarda Uygulanabilecek Stratejileri Anlattı

TLS Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Aykut Yakalı, Lojistik Öğrencilerine Sektörün Global Perspektifini ve Yeni Pazarlarda Uygulanabilecek Stratejileri Anlattı.
TLS Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Aykut Yakalı, Lojistik Öğrencilerine Sektörün Global Perspektifini ve Yeni Pazarlarda Uygulanabilecek Stratejileri Anlattı İstanbul Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi Lojistik Kulüplerinin inisiyatifiyle düzenlenen Lojistik Sohbetlerinde TLS Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Aykut Yakalı, Yeni Pazarlar ve Lojistik Stratejileri başlıklı bir sunum yaptı. Yakalı, öğrencilere sektörün global perspektifini ve yeni pazarlarda uygulanabilecek stratejileri anlattı.
TLS Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Aykut Yakalı, İstanbul Üniversitesi ile Kadir Has Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Lojistik Kulüplerinin 27 Nisanda İstanbuldaki Titanic Business Hotelde organize ettiği Lojistik Sohbetlerine konuşmacı olarak katıldı. Yeni Pazarlar ve Lojistik Stratejileri başlıklı bir sunum yapan Yakalı, öğrencilere sektörün global perspektifini ve yeni pazarlarda uygulanabilecek stratejileri anlattı. Lojistik öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Aykut Yakalı, önce global ekonomik koşulların karamsar yönlerine odaklı bir tablo çizdi. Ardından, iyimser bakış açısıyla bu tabloyu tekrar ele alan Yakalı, olumlu noktaları gençlerle paylaştı ve mevcut koşullarda sektör ve ülkelerin hangi stratejileri uygulayarak başarıya ulaşabileceklerini, hangi avantajlara sahip olduklarını anlattı. Türkiye?nin bir aktarma merkezi olabileceğini belirten Yakalı, bu avantajın iyi değerlendirilmesiyle dünya lojistik sektörünün belli başlı oyuncuları arasında yer alabileceğimizi kaydetti.
Hayli interaktif bir ortamda geçen, öğrencilerin sorularıyla zenginleşen sunumda Aykut Yakalı, TLS Lojistikin Asya ülkelerine yönelik yeni network projesine de değindi. TLS Lojistik Hakkında Rekabetçi lojistik çözümleri ile müşterilerine hizmet veren TLS Lojistik, sektöre 2000 yılında girmiştir. 2002 yılına kadar depo ve özel antrepo işleticisi olarak hizmet veren TLS Lojistik, bu tarihten itibaren Türkiye genelinde dağıtım hizmeti sunmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana, müşterilerinin rekabetçiliğine katma değer sağlayan TLS Lojistik; esnek, hızlı karar alan ve verimliliğe odaklı bir lojistik şirketi olarak müşterilerinin ana faaliyetlerine odaklanmasını sağlamaktadır. TLS Lojistik, müşterilerine sunduğu çözümlerle sürdürülebilir rekabet gücüne ulaşmalarında önemli bir iş ortağı olarak hizmet vermektedir. www.tlslojistik.com
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar