Tren Planlama ve Optimizasyon ile YHT Trafik Yönetimi ve İzleme Sistemleri Projesi Indra System firması ile sözleşme imzalandıTCDD Tren Planlama ve Optimizasyon ile YHT Trafik Yönetimi ve İzleme Sistemleri Projesi Indra System firması ile sözleşme imzalandı

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nce 08 Temmuz 2013 günü teklifleri toplanan “Tren Planlama ve Optimizasyon ile Merkezileştirilmiş YHT Trafik Yönetimi ve İzleme Sistemlerinin Temini Hizmet Alımı” ihalesinde yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; yaklaşık maliyeti 125.194.000 lira olarak ihaleyi kazanan Indra System firması ile 26 Mart 2014 günü 123.942.755 lira üzerinden sözleşme imzalandı. İhaleye teklif veren diğer firma Thales firması olmuştu.

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Kamu İhale Kurumu (KİK), Thales firmasının ihalenin sonucu için 22 Ocak 2014 günü yaptığı itirazı reddetmişti. Daha önce de Siemens A.Ş. firmasının ihale öncesi yaptığı itirazı değerlendiren KİK, şikayet başvurusunun reddine karar vermişti.

Ref.: Yatırımlar Dergisi 1173/17 Mart 2014 (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.