Ankara – İstanbul Hızlı Tren Projesi KİK’in düzeltici işlem kararından sonra tünel güvenliği elektromekanik işi ihalesini yine E+M Elektrik firması kazandıTCDD Ankara – İstanbul Hızlı Tren Projesi KİK’in düzeltici işlem kararından sonra tünel güvenliği elektromekanik işi ihalesini yine E+M Elektrik firması kazandı

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 19 Eylül 2013 günü teklifleri toplanan “Ankara – İstanbul Hızlı Tren Projesi” kapsamındaki “Tünel Güvenliği Elektromekanik İşi” ihalesi ile değerlendirme çalışmaları tamamlandı.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; KİK’in düzeltici işlem kararından sonra ihaleyi yine 8.937.000 lira teklifi ile E+M Elektrik firması kazandı. Bu aşamada yeniden yasal süreç beklenecek.

Bilindiği gibi TCDD, KİK kararı doğrultusunda E+M Elektrik, Savronik Sistem, Aykon Elektrik, EMT – Doğan Mühendislik ortak girişimi ve Elit Proje – Elektrio Mühendislik ortak girişiminin iş deneyim belgelerini tekrar inceleyerek yeniden ihale değerlendirmesi yapmıştı.

Bilindiği gibi yaklaşık maliyeti 51.065.578,98 olarak belirlenen söz konusu ihaleyi daha öncede E+M Elektrik firması kazanmıştı.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1168/10 Şubat 2014 (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.