Ankara – İstanbul Hızlı Tren Projesi Savronik Sistem firması tünel güvenliği elektromekanik işi ihalesinin sonucu için yine KİK’e itirazda bulunduTCDD Ankara – İstanbul Hızlı Tren Projesi Savronik Sistem firması tünel güvenliği elektromekanik işi ihalesinin sonucu için yine KİK’e itirazda bulundu

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 19 Eylül 2013 günü teklifleri toplanan “Ankara – İstanbul Hızlı Tren Projesi” kapsamındaki “Tünel Güvenliği Elektromekanik İşi” ihalesi ile yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Savronik Sistem firması 14 Mayıs 2014 günü ihalenin sonucu için yeniden Kamu İhale Kurumu’na itirazda bulundu. Bu aşamada KİK Kararı beklenecek.
Bilindiği gibi daha önce Savronik Sistem firması ihalenin sonucu için KİK’e itirazda bulunmuş, itirazı değerlendiren KİK, ihalede düzeltici işlem yapılmasına karar vermişti. KİK kararı doğrultusunda da E+M Elektrik, Savronik Sistem, Aykon Elektrik, EMT – Doğan Mühendislik ortak girişimi ve Elit Proje – Elektrio Mühendislik ortak girişiminin iş deneyim belgelerini tekrar inceleyerek yeniden ihale değerlendirmesi yapmıştı.
Yapılan değerlendirme sonucunda ihaleyi yine 38.937.000 lira teklifi ile E+M Elektrik firması kazanmıştı. Yaklaşık maliyeti 51.065.578,98 lira olarak belirlenen söz konusu ihaleyi daha öncede E+M Elektrik firması kazanmıştı. Bilindiği gibi ihaleye katılan diğer firmalar şöyle belirlenmişti:
1. Aykon Elektrik
2. E+M Elektrik
3. EMT – Elektrik Taahhüt
4. Fora Mekatronik
5. Savronik Sistem
6. Tema – Ultra Teknoloji
7. Yapı Merkezi
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1181/12 Mayıs 2014 (ÖA)

 

Kaynak : www.yatirimlar.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.