Ankara – İstanbul Hızlı Tren Projesi Tünel güvenliği elektromekanik işi ihalesinin sonucu için Savronik Sistem firması yeniden TCDD’ye itirazda bulunduTCDD Ankara – İstanbul Hızlı Tren Projesi Tünel güvenliği elektromekanik işi ihalesinin sonucu için Savronik Sistem firması yeniden TCDD’ye itirazda bulundu

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 19 Eylül 2013 günü teklifleri toplanan “Ankara – İstanbul Hızlı Tren Projesi” kapsamındaki “Tünel Güvenliği Elektromekanik İşi” ihalesi ile yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Savronik Sistem firması ihalenin sonucu için yeniden TCDD’ye itirazda bulundu. Bu aşamada görüştüğümüz yetkililer, firmaya yanıt verdiklerini kaydettiler.

Savronik firması Kamu İhale Kurumu’na itirazda bulunmaz ise ihaleyi kazanan E+M Elektrik önümüz-deki günlerde sözleşme için davet edilecek ve firma ile 8.937.000 lira üzerinden sözleşme imzalanacak.

Bilindiği gibi TCDD, KİK kararı doğrultusunda E+M Elektrik, Savronik Sistem, Aykon Elektrik, EMT – Doğan Mühendislik ortak girişimi ve Elit Proje – Elektrio Mühendislik ortak girişiminin iş deneyim belgelerini tekrar inceleyerek yeniden ihale değerlendirmesi yapmıştı. Yaklaşık maliyeti 51.065.578,98 olarak belirlenen ihaleyi daha önce de E+M Elektrik firması kazanmıştı.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1179/28 Nisan 2014 (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.