Erzincanda Kent İçi Trafiğe Radikal Çözümler

Erzincanda Kent İçi Trafiğe Radikal Çözümler :Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, şehir içi trafiği rahatlatacak ve trafik kazalarını azaltacak olan projelerin gerçekleştirileceği; Terminal Kavşağı, Terzi Baba Mezarlığı yolu, Ali Kemali Caddesi ve Hastane bulvarı bölgelerinde incelemelerde bulunarak yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Başsoy’a, Karayolları Bölge Müdürü Aydın Doğan, Karayolları Şube Müdürü İrfan Yoğurtcu, Belediye Başkan Yardımcıları Sami Mollaoğlları ve Halit Mutlu ile Fen İşleri Müdürü Ersin Barsbay eşlik ettiler.
Öncelikle, Terzi Baba Mezarlığı yolu üzerindeki Çevre Yolu Kavşağı ve Yeni Otogar Kavşağı’nda inşa edilecek olan sinyalizasyonsuz (battı-çıktı) yeni kavşak alanları ziyaret edildi. Ardından altyapı çalışmaları tamamlanarak asfaltlanmayı bekleyen Hastane Bulvarı ve Ali Kemali Caddeleri’ni ziyaret eden heyet, buralarda da incelemelerde bulundu. Bu iki caddenin en kısa sürede asfaltlanarak halkın hizmetine sunulacağını belirten Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy: “Hastane Bulvarı ve Ali Kemali Caddelerini çok kısa bir süre içerisinde asfaltlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Bu bulvar, kentiçi trafik yükünü büyük ölçüde azaltacak.
Bu bulvarda refüjlere otomatik sulama sistemi de kuracağız. Ayrıca iki önemli kavşakta, Karayollarımız alt geçitli, sinyalizasyonsuz, battı-çıktı denilen modelde kavşaklar inşa edecek. Ayrıca, Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen elim kazada hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet milletimize başsağlığı diliyorum. Çok büyük bir acı. Çok elim bir durum. Yüce Mevla’ya niyaz ediyoruz. Somadaki kardeşlerimizin yardımcısı olsun diye. Bir daha böyle acılar yaşamamak temennisinde bulunuyoruz.” dedi

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.