İzmit’te Tramvay projesi nedeniyle trafolar da kalkacakİzmit’te Tramvay projesi nedeniyle trafolar da kalkacak :İzmit’te uygulanacak tramvay projesinin maliyetinin ve kentte yaşatacağı sıkıntının boyutlarının çok daha büyük olacağı, ortaya yeni çıkan sorunlarla daha iyi anlaşılıyor. Tramvay projesi nedeniyle, bir süre önce İzmit’te yeraltına yapılan trafo merkezlerinin de kaldırılacağı ortaya çıktı.
YENİ YER ARANIYOR

Büyükşehir ve Sedaş, yaklaşık iki yıl önce Hürriyet Caddesi’nin tamamen trafiğe kapanmasıyla biri 1.Geçit, diğeri Belediye İşhanı önü, diğeri de Alemdar kavşağında olmak üzere üç yere yer altı trafosu koymuş, kent merkezindeki enerji hatları disipline edilmişti. Tramvay hattının bazı aksamları ve hatlarının yer altı trafolarında sıkıntı yaratabileceği belirlenince, trafoların başka yerlere nakli zorunlu oldu. İzmit Belediyesi ve Sepaş, şimdi trafoların nakledileceği yeni yer, bu çalışma yapılırken kent merkezinde enerji sorununun en az yaşanabileceği formüller üzerinde çalışıyor.
YENİ MASRAF

İki yıl önce önemli harcama da yapılarak İzmit Hürriyet Caddesi’nde üç yerde trafolar yeraltına alınmıştı. bu yatırım yapılırken, Büyükşehir’den bu trafolara uzun süre dokunulmaması sözü de alınmıştı. Ancak, tramvay projesi sözlerin unutulmasına, yeni bir masraf kapısı açılmasına da neden olacak. Yer değişikliği sırasında zorunlu yaşanacak enerji kesintisinin bölgedeki vatandaşlar için yaratacağı sıkıntı da cabası..

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.