Posted on Leave a comment

Kızılay – Çayyolu metro hattı depo sahası yapım işinin yatırım programına alınabilmesi için Kalkınma Bakanlığı onayına başvurulacak

AYGM Ankara Metroları Projesi Kızılay – Çayyolu metro hattı depo sahası yapım işinin yatırım programına alınabilmesi için önümüzdeki günlerde Kalkınma Bakanlığı onayına başvurulacak

AYGM tarafından gerçekleştirilecek olan, “Ankara Metroları Projesi”nde yeni gelişmeler kaydedildi. Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Kızılay – Çayyolu (M2) metro hattı depo sahası yapım ihalesinin yaklaşık maliyet ve şartname hazırlık çalışmaları tamamlandı. Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz yetkililer, işin yatırım programına alınabilmesi için önümüzdeki günlerde Kalkınma Bakanlığı onayına başvurulacağını kaydettiler.

Gerekli onayların alınmasından ve çalışmaların tamamlanmasından sonra ihale ilanı yapılabilmesi için Makam onayına başvurulacak.

Bilindiği gibi Kızılay – Çayyolu (M2) metro hattı 13 Mart 2014 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan, Altyapı Yatırımları Genel Müdür Vekili Y. Metin Tahan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve firma temsilcileri katılımı ile hizmete açılmıştı.
Referans: Yatırımlar Dergisi 1177/14 Nisan 2014 (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.