Milletvekili Koca Yeni Peronlarda İncelemelerde Bulundu (Foto Galeri)Milletvekili Koca Yeni Peronlarda İncelemelerde Bulundu :Ak Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, yapılacak yeni tren garının peronlarında incelemelerde bulundu.

İncelemeler sırasında açıklamalarda bulunan Koca, peronların büyük bir bölümünün tamamlandığını kaydetti. Koca, “Toplamda 4 peron olacak. Bu peronların üst yapıları tamamlanmak üzere. Şuanda 2 peron kullanılıyor. 4 peronda 10 hat hizmet verecek, 2 tanesi konvansiyonel hat olacak. Yürüyen merdivenler 1-2 güne kadar açılıyor. Bundan sonraki süreçte yeni garı da tamamlayarak oradaki çalışmaları tamamlamış oluruz. Eskişehir’i de bir anlamda raylı taşımacılıkta merkez haline getirmiş oluruz. Şuan için Yüksek Hızlı Tren’de Ankara hattı çalıştığı için 2 peron yeterli” dedi.

Koca, yer altı geçişinin üstüne yapılacak bulvar projesinin de hazır olduğunu ve son rötuşların yapıldığını ifade ederek, yakın zamanda TCDD’nin bulvar yapımına başlayacağını da sözlerine ekledi.

 

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.