Yıkıcı sel felaketinden sonra Bosna demiryolları yardım talebinde bulunduYıkıcı sel felaketinden sonra Bosna demiryolları yardım talebinde bulundu :Geçen hafta Balkanların genelini etkileyen ağır yağışlardan sonra selin yarattığı hasar Bosna’nın uluslararası düzeyde acil yardım çağrısında bulunmasına yol açtı.

Geçen haftaki ağır yağışlardan sonra, son yüzyılın en ağır sel felaketi Balkanlarda büyük yıkıma yol açtı. Seller kırkı aşkın insanı öldürürken binlerce insanı da evinden etti. Öte yandan mallara verilen zarar zamanla ortaya çıkacak. Tabi bu selden demiryolları da büyük oranda etkilendi.

Bosna’da Srpske Republic Railways (Cumhuriyet Demiryolları) (ŽRS) acil uluslararası bir yardım çağrısında bulundu. ŽRS halihazırda kendilerinin mevcut hasarı gidermelerinin imkansız olduğunu belirtmektedir. Dolayısıyla trenlerini tekrar hatta işletmeye sokabilmeleri için dünyanın her yerindeki ilgili birimlerden yardım istemektedirler.

Acilen ihtiyaç duyulan malzemeler UIC 60 ve S49 tipi raylar, balast, tahta ve beton traversler, hat ve katener bakım araçları, yol araçları ve setleri dengelemek için gerekli makinelerdir. Ayrıca sel ofisleri de yıktığı için ofis mobilyalarına ve ilgili IT ekipmanlarına ihtiyaç vardır.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.