Adana – Mersin İstasyonları Arası 3. ve 4. Hat Projesi için ön seçim sonucu için KİK’e itirazda bulunulduTCDD Adana – Mersin İstasyonları Arası 3. ve 4. Hat Projesi Sarıdağlar İnşaat – Pekintaş Yapı ortak girişimi ve Yüksel – Doruk İnşaat ortak girişimi ihalenin ön seçim sonucu için KİK’e itirazda bulundu

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü tarafından 14 Kasım 2013 günü müracaatları toplanan “Adana-Mersin İstasyonları arasında mevcut hattın yanına 3. ve 4. hat ilave edilmesi yapım işi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Sarıdağlar İnşaat – Pekintaş Yapı ortak girişimi 02 Haziran 2014 günü, Yüksel – Doruk İnşaat ortak girişimi de 03 Haziran 2014 günü söz konusu ihalenin ön seçim sonucu için Kamu İhale Kurumu’na itirazda bulundu. Bu aşamada KİK kararı beklenecek. Bilindiği gibi ihalenin ön seçimi kazanan firmalardan 08 Temmuz 2014 günü saat 10:00’a kadar teklif vermeleri istenmişti. Hatırlanacağı gibi ön seçimi 29 firma kazanmıştı.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1182/19 Mayıs 2014 (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.