Ankara – İstanbul Hızlı Tren Projesi KİK, Savronik Sistem firmasının tünel güvenliği elektromekanik işi ihalesinin sonucu için yaptığı itirazı reddettiTCDD Ankara – İstanbul Hızlı Tren Projesi KİK, Savronik Sistem firmasının tünel güvenliği elektromekanik işi ihalesinin sonucu için yaptığı itirazı reddetti

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 19 Eylül 2013 günü teklifleri toplanan “Ankara – İstanbul Hızlı Tren Projesi” kapsamındaki “Tünel Güvenliği Elektromekanik İşi” ihalesi ile yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; KİK, Savronik Sistem firmasının 14 Mayıs 2014 günü söz konusu ihalenin sonucu için yaptığı itirazı reddetti. Bu aşamada Kamu İhale Kurumu kararının TCDD’ye ulaşması beklenecek.
Bilindiği gibi daha önce Savronik Sistem firması ihalenin sonucu için KİK’e itirazda bulunmuş, itirazı değerlendiren KİK, ihalede düzeltici işlem yapılmasına karar vermişti. KİK kararı doğrultusunda da E+M Elektrik, Savronik Sistem, Aykon Elektrik, EMT – Doğan Mühendislik ortak girişimi ve Elit Proje – Elektrio Mühendislik ortak girişiminin iş deneyim belgelerini tekrar inceleyerek yeniden ihale değerlendirmesi yapmıştı.

Yapılan değerlendirme sonucunda ihaleyi yine 38.937.000 lira teklifi ile E+M Elektrik firması kazanmıştı. Yaklaşık maliyeti 51.065.578,98 lira olarak belirlenen söz konusu ihaleyi daha öncede E+M Elektrik firması kazanmıştı.

Bilindiği gibi ihaleye katılan diğer firmalar şöyle belirlenmişti:
1. Aykon Elektrik
2. E+M Elektrik
3. EMT – Elektrik Taahhüt
4. Fora Mekatronik
5. Savronik Sistem
6. Tema – Ultra Teknoloji
7. Yapı Merkezi
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1182/19 Mayıs 2014 (ÖA)

 

Kaynak : www.yatirimlar.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.