Elazığ Galericiler Sitesi Yol Yapımına Başlandı

Elazığ Galericiler Sitesi Yol Yapımına Başlandı :Elazığ Belediyesi tarafından şehrin merkezinde oluşan park sıkıntısını çözüme kavuşturmak ve araç almak isteyenlerinde tüm galerici esnafını aynı gün içerisinde aynı mekânda gezmesi adına yapımına geçtiğimiz aylarda başlanan, Galericiler Sitesi inşaatı devam ederken, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de bu güzergâh üzerinde yol yapımına başladı.
Güney Çevre Yolu üzerinde inşaatı süren Galericiler Sitesi inşaatı öncesi çalışmalarına başlayan ekipler, burada kumlama ve sıkıştırma çalışmalarının ardından şimdi de asfalt serime başladı.
MEZARLIK YOLLARI ASFALTLANIYOR
Salıbaba Mahallesi ve Çatalçeşme arasında yer alan bulvar ile Asri Mezarlık içerisinde de sıfır asfalt serimi yapılırken, Pertek yolu ve yeni terminal yerinde de hafriyat ve dolgu düzenlemesi yapıldı. Özellikle kış mevsimi dolayısıyla Asri Mezarlık içerisinde bozulan yolların bakıma alınıp ardından asfaltlanmaya başlanması, kabir ziyareti gerçekleştiren vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandı.
HİZMETLERDE MAHALLE AYRIMI YAPILMAYACAK
Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan ve “Kısa bir süre önce göreve başlamalarına karşın şehrin genelinde yapılan çalışmalarla dahi halkın beğenisini kazanmayı başardıklarını ve bundan dolayı da mutlu olduklarını” ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Mahalle muhtarlarımız genel temizlik sonrası bizleri onurlandıran sözler sarf ediyor ve teşekkür ediyorlar. Bu bizleri sevindiriyor ancak bu işlemler zaten yerel yönetimlerin yapması gereken rutin hizmetler. İnşallah yakın bir zaman içerisinde seçimler öncesi vermiş olduğumuz projeleri tek tek hayata geçirerek, o zaman Elazığ’ı çok daha iyi bir noktaya taşımış olacağız” dedi.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.