Irmak – Zonguldak Demiryolu Hattı Elektrifikasyon Projesi Etüd, proje ve mühendislik ihalesini kazanan firma belli olduTCDD Irmak – Zonguldak Demiryolu Hattı Elektrifikasyon Projesi Etüd, proje ve mühendislik ihalesini Euroestudios SL & Sener Ingenieria Sistemas, S.A. ortak girişimi kazandı

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan, “Irmak – Zonguldak Demiryolu Hattı Elektrifikasyon Projesi” ihalesi ile ilgili değerlendirme çalışmaları tamamlandı.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; halen dizel yakıtla çalışan Irmak – Zonguldak demiryolu hattının daha hızlı, daha ekonomik ve rahat bir elektrikli işletimini sağlamak amacıyla açılacak demiryolu elektrifikasyon tesisi inşaatı ihalesine yönelik etüd, proje ve mühendislik hizmetleri ihalesini 562.277 euro teklifi ile Euroestudios SL & Sener Ingenieria y Sistemas, S.A. ortak girişimi kazandı. İhaleyi kazanan firma ile önümüzdeki günlerde sözleşme imzalanması bekleniyor. Bilindiği gibi ihalede mali zarfları açılan diğer firmalar şöyleydi:

1. IDOM Ingenieria Syistemas SA

2. INECO – Ingeniería y Economía del Transporte SA

Bilindiği gibi ihale için ön seçim müracaatında bulunan diğer firmalar şöyle belirlenmişti:
1. Eptisa Servicios de Ingenieria S.L.
2. Técnicas Reunidas S.A. & INSE Rail S.A
3. ILF Consulting Engineers (ILF Mühendislik Teknik Danışmanlık Taahhüt ve Ticaret Ltd.Şti.)
4. Ardanuy Ingeniería S.A.
5. Grontmij Mühendislik Müş. ve Tasarım Ltd. Şti.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1174/24 Mart 2014 (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.