Kanadadaki Tren KazasıKanadadaki Tren Kazası :Geçen yıl 47 kişinin öldüğü kazanın sorumlusu firmaya, 409 milyon dolar ceza.

Kanada’nın Quebec eyaletine bağlı Lac-Megantic kentinde geçen yıl meydana gelen ve 47 kişinin ölümüne neden olan tren kazasında suçlu bulunan firmaya, 409 milyon dolar (810 milyon TL) para cezası kesildi.

Quebec Eyaleti Adalet Bakanı Stephanie Vallee yaptığı açıklamada, hükümet olarak, tren felaketi sonrası yapılan ve yapılacak masraflar için Montreal-Maine ve Atlantik Demiryolu (MM&A ) şirketinden 409 milyon dolar istediklerini belirtti.

Bakan Vallee, 126 milyon doların devletin kamu fonlarından yaptığı harcama ve geri kalan 283 milyon doların da Lac-Megantic şehrinin inşasının maliyeti için olduğunu ifade etti. Adalet Bakanı, söz konusu rakamın, şehrin yeniden inşaasının maliyetlerinde olacak artışlara göre değişebileceğini sözlerine ekledi.

Quebec’in Lac-Megantic kentinde 6 Temmuz 2013’de raydan çıkan hampetrol yüklü tren katarı, şehir merkezine kadar sürüklenmiş, çıkan yangın ve patlamalarda 47 kişi hayatını kaybetmişti.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.