Karaman – Ulukışla – Yenice Demiryolu ve 2. Hat Projesi Yapım ihalesi ile ilgili şartname hazırlık çalışmaları sürdürülüyorTCDD Karaman – Ulukışla – Yenice Demiryolu ve 2. Hat Projesi Yapım ihalesi ile ilgili şartname hazırlık çalışmaları sürdürülüyor

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan, “Karaman – Ulukışla Demiryolu 2. Hat Yapımı” ihalesi ile ilgili şartname hazırlık çalışmaları sürdürülüyor.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Yol Dairesi Başkanlığı tarafından teknik şartnameleri hazırlanan söz konusu hattın iki paket halinde ihale edilmesi bekleniyor. İlk önce Karaman – Ulukışla (135 km), daha sonra ise Ulukışla – Yenice (109 km) kesimi ihalesi yapılacak. Çalışmaların tamamlanmasından ve gerekli onayların alınmasından sonra hazırlanan teknik şartnameler önümüzdeki günlerde TCDD Malzeme Dairesi Başkanlığı’na gönderilecek.
Bilindiği gibi, projenin ilk etabı olarak bilinen ve TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 11 Mart 2013 tarihinde teklifleri toplanan, “Konya – Karaman İstasyonları Arası Mevcut Hattın Çift Hatta Dönüştürülmesi Yapım” ihalesini kazanan Gülermak – Kolin İnşaat ortak girişimi ile 09 Ocak 2014 günü 235.025.754 lira üzerinden sözleşme imzalanmıştı.
Yaklaşık maliyeti 438.143.568,78 lira olarak belirlenen ihaleye 16 firma teklif vermişti.
Referans: Yatırımlar Dergisi 1164/13 Ocak 2014 (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.