Konyada kaç yeni tramvay hizmet veriyorKonyada kaç yeni tramvay hizmet veriyor :Konya Büyükşehir Belediye Başkanı, 60 son model tramvayı şehre kazandırdıklarını, her ay 4 yeni taşıtın filoya dahil olduğunu söyledi. Böylece deneme seferleri tamamlanarak hizmete giren yeni tramvay sayısı 18’e ulaştı.

Cumartesi günü Konhaber.com’un duyurduğu ve Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ilan ettiği yapımı devam etmekte olan Alaaddin-Adliye Hattı’nda çalışacak yeni ve son model raylı sistem taşıtlarının rengini de Konya halkı belirliyor.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KONYARAY Projesi kapsamında 60 son model tramvayı şehre kazandırdıklarını, her ay 4 yeni taşıtın filoya dahil olduğunu söyledi.

YENİ TRAMVAY SAYISI 18’E ULAŞTI
Deneme seferleri tamamlanarak hizmete giren yeni tramvay sayısının 18’e ulaştığını kaydeden Başkan Akyürek, Alaaddin-Adliye arasındaki yeni hatta dünyadaki en ileri teknolojinin uygulanacağını dile getirdi.
60 tramvaya ilave olarak tarihi dokuya uygun, katanersiz 12 raylı sistem aracının alımını yaptıklarını, imalatın başladığını kaydeden Akyürek, yeni tramvayların renklerini de önceki tramvaylarda olduğu gibi Konya halkının belirleyeceğini ifade etti.

SON GÜN 10 HAZİRAN
Konyalıların www. tramvayinisensec.com adresine girerek begendikleri 3 renkten biri için oylar kullanılabiliyor… Yeni tramvayların renklerinin belirlenmesi için yapılan anket çalışmasında 10 Haziran’a kadar oy kullanılabilecek.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.