Menemen – Manisa Çift Hatlı Demiryolu Projesi Ankara Bölge İdari Mahkemesi KİK’in iptal kararını iptal ettiTCDD Menemen – Manisa Çift Hatlı Demiryolu Projesi Ankara Bölge İdari Mahkemesi KİK’in iptal kararını iptal etti

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün “Menemen – Manisa Arası 9 km Yeni Çift Hatlı Demiryolu Altyapı Yapım” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Ankara Bölge idari Mahkemesi, Kamu İhale Kurumu’nun ihalenin iptali için vermiş olduğu kararı iptal etti.
Bu aşamada 2014/MK-262 nolu karar doğrultusunda iptal edilen ihale için yeniden değerlendirme yapılacak.
Bilindiği gibi 08 Şubat 2013 tarihinde teklifleri toplanan ve yaklaşık maliyeti 131.938.493.29 lira olarak belirlenen ihaleyi 52.775.397 lira teklifi ile Yertaş – As İnşaat ortak girişimi kazanmıştı.
Unitek-Tur İnşaat ortak girişimi 29 Ağustos 2013 günü ihalenin sonucu için Kamu İhale Kurumu’na itirazda bulunmuş ve itirazı değerlendiren KİK ihalenin iptal edilmesine karar vermişti.
Ancak daha sonra Unitek – Tur İnşaat ortak girişimi KİK’in bu kararına da 09 Mayıs 2014 günü itiraz etmişti KİK bu itirazı reddetmişti.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1155/11 Kasım 2013 (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.