Mevlana Caddesinde tramvay hattı çalışmalarıMevlana Caddesinde tramvay hattı çalışmaları :Konya Büyükşehir Belediyesince inşaatı devam eden Alaeddin-Adliye tramvay hattındaki çalışmalar kapsamında, Mevlana Caddesi’nde 24 Haziran Salı günü şerit daraltma çalışmalarının yapılacağı, bölgenin alternatif araç ulaşımının Başaralı ve Şerafettin caddelerinden sağlanacağı belirtildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Mevlana Caddesi’nin belli saatlerde çift yönlü servis amaçlı kullanılmak üzere açık tutulacağı ifade edildi.

Güvenli trafik akışının sağlanması için söz konusu iki cadde ile bölgedeki diğer cadde ve sokaklarla ilgili tek yön, park yasağı, sağa-sola dönüş yasakları gibi kararlar alındığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Trafik güvenliğinin sağlanması açısından inşaat süresince vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça şehir merkezine özel araçlarıyla gelmemeleri, toplu ulaşım araçlarını kullanmaları önemlidir. Sürücülerimizin ise trafik levha ve işaretlerine azami şekilde dikkat etmesi, bölgede görev yapacak emniyet ve zabıta birimlerine yardımcı olmaları önem arz etmektedir. Konyamıza yapılan bu önemli yatırımda yapım süresince oluşabilecek mağduriyetten dolayı vatandaşlarımızın göstereceği anlayış için teşekkür ederiz.”

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.