Sabiha Gökçen Havalimanına Demiryolu Bağlantısı Projesi İhale ilanı yapılabilmesi için Makam onayı bekleniyorAYGM Sabiha Gökçen Havalimanına Demiryolu Bağlantısı Projesi İhale ilanı yapılabilmesi için Makam onayı bekleniyor

Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün, “Kadıköy – Kaynarca Metro Hattının Sabiha Gökçen Havalimanına Demiryolu Bağlantısı Alt ve Üstyapı İnşaatları İhalesi” ile ilgili hazırlık çalışmaları tamamlandı.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; ihale ile ilgili ilan yapılabilmesi için Makam onayı bekleniyor. Gerekli onayların alınmasından sonra ilan yapılacak.
Yetkililer, Sabiha Gökçen Havalimanı Demiryolu bağlantısı 9 kilometre olarak belirlendiğini ifade ettiler.
Bilindiği gibi, 25 Mayıs 2009 tarihinde teklifleri toplanan Sabiha Gökçen ve Atatürk Hava Limanlarına Demiryolu Bağlantısı Etüt Proje ve Mühendislik Hizmetleri İhalesini Yüksel Domaniç – Atac ortak girişim kazanmış ve ortak girişim grubu ile 27 Temmuz 2009 tarihinde 1.752.825 TL üzerinden sözleşme imzalanmıştı. Yaklaşık 16 km uzunluğundaki demiryolu hattı projesinin toplam maliyeti ise 193 milyon lira olarak belirlenmişti.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1174/24 Mart 2014 (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.